Μαρίνος: Παρέμβαση για τον φόρο πολυτελείας στα Ι.Χ πολυτέκνων

A+ A A-

Γυναίκες του Πανηλειακού :Ισοπαλία στο Ξυλόκαστρο

• Γράφτηκε από τον/την NewsRoom

Η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού κάτω από τις οδηγίες του προπονητή Ανδρέα Τρυφωνόπουλου και της γενικής αρχηγού κας Μαριάνθης Παπαστασινού και όλης της αποστολής το πρωί της Κυριακής ταξίδεψε για το Ξυλόκαστρο προκειμένου να αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής τη Ροδιά Ξυλοκάστρου.

Στον 1Ο της αγώνα η ομάδα του Πανηλειακού είχε μια καταπληκτική εμφάνιση και οι παίχτριες της ομάδας υπερίσχυσαν σε όλο τον αγώνα. Το ημίχρονο έληξε 0-0. Στο 2ο ημίχρονο οι κοπέλες μας μπήκαν δυναμικά και σημείωσαν το 1ο τους τέρμα με την Ιωάννα Κωστοπούλου που ήταν και μια από αυτές που διακρίθηκαν σε αυτό τον αγώνα.Η ομάδα του Πανηλειακού άντεξε την πίεση μέχρι και το 82’ όπου η ομάδα της Ροδιάς ισοφάρισε από λάθος της τερματοφύλακα του Πανηλειακού . Έτσι ο αγώνας έληξε με 1-1τέρματα. Χάθηκαν δύο πολύ σημαντικές ευκαιρίες από πλευράς Πανηλειακού και μια μάλιστα με την Ιωάννα Κωστοπούλου. Πολύ καλή εμφάνιση είχαν στον αγώνα αυτό εκτός από την Κωστοπούλου, η Χρύσα Παπαστασινού και η Ρούλα Ζαφειροπουλου.
Οι συνθέσεις των ομάδων : Η Γηπεδούχος Ροδιά Ξυλοκάστρου παρατάχτηκε με τις:
Μητσοπούλου- Νικολαϊδου-Κουρκουζέλη-Κέκερη-Λιάπη-Καραδήμα-Μπασιώτη-Στογιάννη-Αλτάνη-Γιάννου-Κούκα-Qevani-Κωστοπούλου-Αναγνωστοπούλου- Γκίκα

H ομάδα του Πανηλειακού αντιμετώπισε την ομάδα της Ροδιάς  με την ακόλουθη σύνθεση:Ασημακοπούλου-Λούπη-Διονυσοπούλου-Βλάση-Καρτάλου-Παπαστασινού-Παπασυριοπούλου-Μπούρα-Κωστοπούλου-Ζαφειροπούλου-Παπαχριστοπούλου-Μαρνέρα-Καρκούλα-Θεοδωροπούλου-Δημητρακοπούλου-Κουλούδη-Μπουσδούκου-Μπακοπούλου
Σημειώθηκαν 2 αλλαγές στο παιχνίδι από την πλευρά του Πανηλειακού. Η Παπαχριστοπούλου αντικαταστάθηκε από την Μαρνέρα και η Λούπη αντικαταστάθηκε από την Θεοδωροπούλου.
Κίτρινες κάρτες δόθηκαν στις :Λούπη,Κωστοπούλου,Μαρνέρα.
Ευχόμαστε στην ομάδα του Πανηλειακού να συνεχίσει το πρωτάθλημα με πολύ καλές εμφανίσεις αντίστοιχες  της πρεμιέρας .
Επόμενος αγώνας για την ομάδα των γυναικών είναι στις 1/12,όπου ο Πανηλειακός θα αντιμετωπίσει  σε εντός έδρας την ομάδα του Παναρκαδικού.